Novinky

JAK JSME SI VEDLI VE IV. ČTVRTLETÍ 2015

13.12.2015 19:51

 

​V průběhu čtvrtletí jsme na schůzkách měli zajímavé hosty. Nejdříve však ještě naše holky vypomáhaly ve stáncích s občerstvením při soutěži, kterou pořádali zdejší hasiči. Jako první host mezi nás zavítal pan Pytlíček se zajímavou přednáškou o Holandsku. Navštívili jsme Rotterdam, Amsterodam a Alkmaar. Pozvali jsme si senátorku MUDr. Alenu Šromovou. Po základních informacích o senátu a jeho fungování pak odpovídala na četné dotazy. Na první listopadové schůzce jsme s naší nejstarší členkou - paní Marií Havelkovou - oslavili její devadesátiny. V listopadu jsme ještě stihli přednášku pana Arnoše o indonéském ostrově Sulawesi. Na poslední letošní schůzku jsme si pozvali pana Sýkoru, výborného baviče a kytaristu (jinak výrobce dřevěných hraček), který nám spolu s našim harmonikářem Milanem Vybíralem, připravili krásné odpoledne. Nejdříve se za jejich doprovodu zpívali koledy a pak přišel na řadu koncert předsilvestrovského veselí. Schůzka se protáhla, ale všichni jsme si společně zazpívali a dobře se bavili. Teď už nás čeká jen klubový Silvestr s živou hudbou a vlastním programem.

 

FOTO ZDE:​

Ocenění seniorklubu

13.10.2015 07:20

ČTVRTLETNÍ TANEČNÍ ZÁBAVA.

04.10.2015 09:04


       

V září jsme sešli dvakrát. První schůzka po prázdninách se nesla v duchu  - máme si co říct, dva měsíce jsme se neviděli. Došlo i na harmoniku a sborový zpěv. Na druhé jsme si vyslechli přednášku ing. Gottfrieda o Indii.

A v pátek 2. října jsme čtvrtletí uzavřeli taneční zábavou na Dvoraně. Nejprve jsme minutou ticha uctili památku zesnulé Bohumily Černohousové, aktivní členky taneční skupiny a dále jsme se již řídili její životní moudrostí - nejlepší lék na smutek je smích a dobrá zábava. Popřáli jsme oslavencům, připili si s nimi na zdraví a pak už se jen tancovalo a zpívalo. Tombola a velmi solidní občerstvení patří k samozřejmostem. K dobré pohodě nám hrála Pohoda Uničov. ​​

 Foto zde 

CHOLINSKÁ INVAZE.

02.09.2015 16:58

 

 V neděli 30. srpna vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v blízké Seničce. Holky zatančily dvě skladby, které se zjevně líbily. Kromě naší skupiny se předvedl i národopisný soubor Cholenka, včetně své dětské části, takže Cholina se výrazně podílela na programu. Dá se tedy s trochou nadsázky hovořit o Cholinské invazi. Cholina má prostě svému okolí co nabídnout.

 Foto zde 

NAŠE HOLKY VE VELKÉM TÝNCI

21.08.2015 18:06

NAŠE HOLKY VE VELKÉM TÝNCI

V sobotu 1. srpna se naše holky zúčastnily jubilejního 10. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci.
      V sobotu 1. srpna se naše holky zúčastnily jubilejního 10. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci, které se kromě pořádajících a našich děvčat účastnily i skupiny z Hněvotína, Majetína, Věrovan, Dubu n.M., Horky n.M. a Těšetic. Naše holky doprovázela početná skupina fandů. Bylo se na co dívat, protože všechny zúčastněné týmy předvedly velmi dobré skladby, ke kterým i vkusně volily pomůcky a oblečení. Naše děvčata předvedla nově nastudovanou skladbu "Slavíci z Madridu". Pořadatelé se vytáhli, všichni konstatovali, že to byl po všech stránkách nejvydařenější ročník. Výborná přátelská atmosféra, kde prostě všichni fandí všem.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE

DRUHÉ ČTVRTLETÍ 2015 - SOUHRN.

17.07.2015 18:04

Vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám na Dvoraně i na OÚ, jsme se tedy na další schůzku sešli až 23. dubna. Pozvali jsme si Mgr. Čeplovou, která nám provedla přednášku o Nepálu. Měli jsme tak možnost vidět hlavní město Káthmandú, včetně jeho historických památek, zapsaných na seznamu UNESCO, v plné kráse. O dva dny později však tuto zemi postihlo silné zemětřesení, které město a jeho památky zničilo. Viděli jsme tedy něco, co už dnes neexistuje.

Čarodějnice v Lipové - 28. - 30. 4. Že pálení čarodějnic není pouze výsadou dětí, dokázaly naše seniorky. Členka výboru Eva Kocvrlichová iniciativně zareagovala na nabídku Autocampingu Bobrovník a zorganizovala výlet dvanáctičlenné skupiny našich seniorek na třídenní slet čarodějnic v Lipové. Pořadatelé se jim maximálně věnovali, zvláště pak, když přes značnou reklamu, se jimi pořádané akce pro seniory, účastnily pouze seniorky z Choliny. Rádi poslouchali nefalšovanou hanáčtinu a jak se vyjádřila jejich vedoucí paní Nogová: "Partu dvanácti žen, které spolu vydrží tři dny v kuse a ani jednou se nepohádají, to se dá jen závidět. Už se těším do důchodu." Holkám se tam dařilo. Přepravovaly se lázeňským vláčkem, na nádraží v Lipové pro ně pořadatelé poslali taxíky a připravili pro ně bohatý program. Poslední den věnovaly holky návštěvě Jeseníku a Priessnitzových lázní. Pořadatelé jim přivezli zavazadla z Lipové až na nádraží v Jeseníku. Velmi dobré ubytování, výborná strava, perfektní personál. Co dodat? Paráda, nemělo to chybu.

Ve čtvrtek 7.5. nám vyšli vstříc zdejší myslivci a umožnili nám uskutečnit schůzku na jejich chatě Skalka. Tam jsme si při harmonice pořádně zazpívali a probrali "mezinárodní situaci."

Taneční skupina boduje. O naši taneční skupinu je od začátku roku zvýšený zájem. Holky se v březnu představily v Litovli, v dubnu v Nové Vsi, v pátek 15. května na akci pořádané Krajskou radou seniorů v Olomouci, odkud však odjížděly zklamané a rozčarované. Všude, kde dosud vystupovaly, se k nim pořadatelé chovali jako k hostům, kteří na pozvání přijeli vystoupit v programu jejich akce. Úplně o něčem jiném bylo vystoupení v neděli 17. května ve Vilémově na akci, kterou pořádala Kulturní komise tamního OÚ ke Dni matek. Jak byly holky přijaty a jak se jim pořadatelé věnovali - absolutně nesrovnatelné s Olomoucí. Připadaly si jako vládní delegace.Vilémov - jednička s hvězdičkou. Holky tak pookřály a dostaly nový impuls. Začínají s přípravou na Velký Týnec, samozřejmě s úplně novou skladbou.

Ve čtvrtek 21. května jsme se sešli opět v exilu. Tentokrát nám poskytl azyl zdejší Sokol. V prostorách jejich zařízení jsme měli veškerý komfort, topilo se v krbu a po základních informacích z výboru jsme si  pořádně od plic  s harmonikou zazpívali. Ve čtvrtek 28.5. jsme si vyjeli na výlet do Litomyšle. Navštívili jsme zámek, rodný dům Bedřicha Smetany a po vydatném obědě jsme se vydali s průvodcem na obhlídku dalších pamětihodností. Byl čas i na nezbytné nákupy. Počasí nám přálo, takže spokojenost.

Ve středu 3. června jsme u příležitosti MDD uspořádali pro děti zdejší ZŠ sportovní dopoledne. Všechny děti absolvovaly pět soutěžních disciplín a všechny si vybojovaly perníkové medaile s logem klubu. Některé je hned použily jako předkrm před oběděm.

Ve čtvrtek 4. června mezi nás zavítali manželé Šafářovi s přednáškou o ostrovním státě Fidži v Oceánii. Tato akce proběhla  v již zrekonstruované místnosti na OÚ.

Sportovně-společenské odpoledne. Poslední akcí druhého čtvrtletí bylo sportovně-společenské odpoledne, které jsme i přes zoufalé předpovědi meteorologů uspořádali v sobotu 20. června. Počasí sice nebylo stoprocentní, ale nepršelo a tak se mohli kromě domácích seniorů bavit a soutěžit o perníkové medaile s logem klubu, v pěti disciplínách i senioři z Grygova, Křelova, Senice na Hané, Skrbeně, Těšetic a Velkého Týnce. V programu vystoupila seniorská taneční skupina SEKT Těšetice a národopisný soubor Cholinka, včetně jeho dětské skupiny. Děti byly úžasné, byly ozdobou celé akce. Již tradičně nám k tanci a poslechu hrála Pohoda Uničov. ˇUspěšně se nám daří spolupráce nejen s OÚ, ale i se všemi spolky a organizacemi na vesnici. Tentokrát zabodovali hasiči, kteří se kompletně postarali o občerstvení, dále pak Sokol, ZŠ a děti ze zájmového kroužku Patlálci.

V pátek 10. 7. jsme čtvrtletí uzavřeli definitivně, venkovním posezením na myslivecké chatě Skalka. Minutou ticha jsme uctili památku zemřelého člena Petra Kuchaříka a potom jsme se pokoušeli naplňovat připravený program. Příliš se to však nedařilo. I když byla k dispozici harmonika, prakticky se nezpívalo. Nikomu se do zpěvu moc nechtělo. A tak závěr čtvrtletí byl takový, na naše poměry a zvyklosti - řekněme neobvyklý. Nebylo to prostě to "pravé ořechové".Foto ze Sportovně společenského odpoledne

www.cholina.cz/fotogalerie/sportovne-spolecenske-odpoledne-seniorklubu-cholina-20-6-2015/


foto z:   Čarodějnice, taneční skupina, Litomyšl, Skalka.CO PŘINESLO 1. ČTVRTLETÍ 2015

05.04.2015 18:05

Rok 2015 jsme zahájili 15. ledna. Hned v úvodu jsme minutou ticha uctili památku zesnulé Marie Fuchsové. Naďa Plachá pak přednesla zprávu o hospodaření a čerpání dotace od OÚ. Na programu bylo promítání fotografií a videí ze Silvestra. A tak jsme se znovu dobře bavili, zejména nad fotografiemi. Z pléna vzešel návrh "prodat" to Moravskému senioru. Stalo se. Ovšem jestli to bude pro redakci MS akceptovatelné, to se uvidí.

Na schůzku 29.1. mezi nás zavítali manželé Šafářovi. S nimi jsme se přesunuli na jižní polokouli do Oceánie a obdivovali krásy Nového Zélandu. Skutečně nevšední, fantastická podívaná. A to máme ještě přislíbeno Fidži. Na další schůzce ing. Gottfried výborným slovním doprovodem zavzpomínal na svou první služební cestu na Ukrajinu v roce 1999.

26. února nám paní Šanová, vedoucí zdejšího dětského kroužku "Patlálci", přinesla ukázky jejich výrobků a pozvala nás do jejich dílničky na exkurzi, s možností sami si něco vyrobit. Termín návštěvy domluven na 10. dubna. Potom nás naši hosté Š. Navarová a ing. Korytár provedli mexickým poloostrovem Yucatan, Belize a Guatemalou. Navštívili jsme významné mayské stavby - Palenque, Tikal, Chichen-Itzá a Uxmal.

V pátek 6. března jsme na Dvoraně slavili MDŽ. Děti ze zdejší ZŠ přišly ženám popřát k jejich svátku, rozdaly jim kytičky a igelitové tašky s klubovým logem. Vystoupily také s krátkým programem a v závěru nás vyzvaly, abychom si s nimi zazpívali dvě národní písně. Snad z obavy, že bychom neznali slova, nám dodaly tištěný text písní. Zpívali všichni. Ocenili jsme tři členky za jejich aktivní přístup a snahu o zapojení se do činnosti klubu, i přes jejich poněkud pokročilejší věk - M. Havlíčkovou, M. Smékalovou a Z. Piroltovou. Proběhla bohatá tombola, obsluhovali nás místní hasiči, k tanci a poslechu nám hrála Veselá dvojka z Loštic. Výborné občerstvení, takže všechno bylo v pohodě.

Ve středu 11. března naše taneční skupina na pozvání Senior klubu Litovel vystoupila v programu na jejich schůzce. Když pak dorazila hudba, naše holky rozproudily taneční zábavu, ke které se postupně přidávali naši hostitelé. Bylo tam veselo.

Na další schůzce 19. března nás nadchla Mgr. Frištenská, praneteř Gustava Frištenského, vyprávěním o světoznámem silákovi a sportovci, který žil dlouhá léta v Litovli, kde má také dvoumetrovou bronzovou sochu a stálou expozici v tamním muzeu. Následovala řada dotazů a tak se přednáška, o kterou byl mimořádný zájem, značně protáhla.

První čtvrtletí jsme pak uzavřeli v pátek 27. března taneční zábavou na Dvoraně. V programu vystoupil místní národopisný taneční soubor Cholinka. Nejdříve se uvedla jeho dětská část a hned po nich vystoupili dospělí. Oba soubory se velmi líbily a sklidily nadšené ovace. Nabídli jsme jim vystoupení na našem červnovém sportovně-společenském odpoledni. Budou tam zástupci okolních Senior klubů, kterým by se tak naskytla příležitost krásné podívané.

 

 

 

 

 

 

 

Napsali o nás

06.02.2015 18:18

    

ZÁVĚR ROKU 2014.

07.01.2015 17:57

Poslední čtvrtletí jsme zahájili netradičně. Žádný host, žádný program, jen tak jsme se sešli na kus řeči. Měli jsme k dispozici reprodukovanou hudbu i harmoniku, zvítězila však touha jen tak si "splknót".Až v úplném závěru jsme si při harmonice zazpívali. Na další schůzku mezi nás zavítala paní Šafářová. Krátká přednáška a pak už prodej dárkových balení kosmetiky a čajů - možných to vánočních dárků. Na schůzce 13.11. jsme přivítali historika pana Kobzu. Hovořil na téma legendy a pověsti, o jejich vzniku a možné pravdivosti, která se dá v mnoha případech i vypátrat. Podrobně se zmínil o třech legendách, vztahujících se k naší obci. Na další schůzku jsme si pozvali ing. Čecha, který nám přednášel o čínské medicíně. Navrhl, že je ochoten, pokud bude zájem, provést ukázkové cvičení. Přihlásilo se osm děvčat a hned si zamluvily termíny ve školní tělocvičně. Na prosincovou předsilvestrovskou schůzku přijal pozvání pan Sýkora, který splnil, co se od něj očekávalo. Svou kytarou a zpěvem, za vydatné pomoci našeho harmonikáře, nás rozezpívali a naladili tak na blížící se závěr roku - klubového Silvestra. Prokázal rovněž své vypravěčské umění a skvěle nás pobavil.

 

                                ​KLUBOVÝ SILVESTR - 2014.

​Silvestra a vstup do Nového roku jsme již tradičně slavili na Dvoraně v úterý 30. prosince s živou hudbou a programem z vlastních zdrojů. Přivítali jsme paní starostku, která byla hostem, ceremoniářkou a spolu s děvčaty Evou, Blankou,Helenkou a Veronikou i dobrovolnou členku sboru, starající se o naše žaludky, v jedné osobě. Přivítali jsme rovněž manžele Navrátilovi, kteří působili v roli kameramana a fotografa. Hned při vstupu byl členům klubu vyplacen 13. důchod, který jim plně pokryl veškeré náklady s oslavou spojené. Popřáli jsme oslavencům, zvláště pak Zdeně Rýdlové a Jiřce Zajíčkové ke krásným -tinám. Purpurou na plotně jsme ještě krátce zavzpomínali na vánoce a pak jsme, jak jinak, za zvuku klubové hymny začali slavit. . Všechno, co mělo nohy, se vyřítilo na parket.

Bylo nám svěřeno uspořádání finále celostátní soutěže Babička roku 2014. Deset finalistek se publiku představilo svižnou promenádou s hudebním doprovodem. Zavrhli jsme soutěž v plavkách jako okoukanou, nezajímovou a nic nevypovídající o charakteru a osobnosti finalistek. Smysluplně jsme ji nahradili zpěvem, recitací a tancem. Všechny finalistky předvedly výborné výkony a tak to tříčlenná mužská porota neměla skutečně lehké. Titul Babička roku 2014 získala Z. Mrázková, druhé místo obsadila M. Krajcová a bronz brala E. Kocvrlichová. Zvládli jsme však i diváckou soutěž. Přítomní měli možnost ze svých mobilních telefonů formou textových zpráv zasílat své tipy na titul Divácká babička roku. V této soutěži zvítězila a titul získala M. Havelková před L. Šanovou, J. Zajíčkovou, M. Grosmanovou a pátou J. Kuchařovou.Se sestrami Alanovými jsme se na chvíli vrátili do minulého století a bylo to vydařené setkání. Proběhla bohatá tombola. V 18. hodin se podávala večeře. V 19. hodin se sál ponořil do tmy, nastala klubová půlnoc. Po rozsvícení jsme klubový Nový rok přivítali klubovou hymnou a po přípitku jsme si všichni navzájem popřáli to nejcennější - zdraví. Hudba - Pohoda Uničov - nám pak vyhrávala až do klubových ranních hodin.

 

Foto Klubový Silvestr

 

 

FINIŠ V ZÁVĚRU III. ČTVRTLETÍ.

14.10.2014 13:42

V pátek 18. 7. jsme  uspořádali venkovní posezení na Skalce. Počasí nám zpočátku nepřálo a museli jsme proto zahajovat v chatě. Když se ale umoudřilo, přesunuli jsme se pod borovice a teprve tam začala zábava naplno. Předali jsme kytičky oslavencům, přivítali nové členy - manžele Přikrylovi, proběhla tombola, občerstvení - moravská klobása o dvou chodech a na závěr ještě topinky. Pít bylo také co a k bujarému zpěvu nám na harmoniku vyhrával Milan Vybíral. Členové výboru se vytáhli. Do nejmenšího detailu zajistili vše potřebné. Téměř stoprocentní účast. Zkrátka, nemělo to chebo.

V sobotu 2. srpna se naše taneční skupina již tradičně zúčastnila přehlídky ve Velkém Týnci. Předvedla zde své vystoupení s názvem "Mírová mise", které se především díky své nekonvenčnosti velmi líbilo. Stává se již tradicí, že na tuto akci s námi jezdí starostka P. Bezová v roli fotografa a L. Navrátil v roli kameramana. Nutno dodat, že holky se na vystoupení pečlivě připravovaly a generálku na Dvoraně pak šly společně oslavit do hospůdky U Patrika, čehož si nemohli nevšimnout především zdejší myslivci. Hospůdku prostě ten den ovládly seniorky.

Po prázdninách jsme se sešli 4. září. Přednášku na téma "Doprovázela jsem premiéra Klause na zahraničních cestách" nám provedla PhDr. Jaroslava Čajová. Bylo to zase něco z jiného soudku a tomu odpovídala i diskuse. Na další schůzku mezi nás zavítal ing. Gottfried se svými zážitky z dovolené. Provedl nás Benátkami a Monakem. V sobotu 20.9. jsme si vyšlápli na Kosíř. Vyrazili jsme ze Lhoty, kam jsme se přesunuli auty. Po prohlídce rozhledny jsme se vrátili zpět do Lhoty, kde jsme stali náhodnými, ale aktivními svědky oslav 75 let trvání tamního hasičského sboru. Občerstvení, zpěv a tanečky. V dobré pohodě jsme se vraceli až v podvečer. V pátek 26.9. jsme si vyjeli na zájezd do Moravské Třebové. Navštívili jsme muzeum, zámek a s výborným průvodcem jsme prošli radnici a náměstí. Velmi poutavě nám povyprávěl o dějinách města, od založení až po současnost. Pozvali jsme ho na návštěvu muzea do Choliny. Pozvání přijal.

V sobotu 27.9. hostovala naše taneční skupina v Bohuňovicích na oslavách 30. výročí založení tamního Senior klubu. Potom se holky přemístily do hospůdky v Liboši, kde úspěšně utužovaly kolektiv. Ve čtvrtek  2.10. pro nás OÚ u příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádal zájezd do olomouckého Moravského divadla na muzikál  Noc na Karlštejně. Děkujeme.

 

V pátek 3.10. se konala čtvrtletní schůzka na Dvoraně. Nejdříve jsme minutou ticha uctili památku zemřelé Marie Neoralové. Potom následovalo blahopřání a předávání kytiček oslavencům. Kytičku dostala i B.Černohousová ke svým krásným kulatým -tinám a N. Chytilová, jedna ze zakládajících členek klubu. Holky z taneční skupiny předvedly svou "Mírovou misi", proběhla klasická tombola, podávala se tlačenka. K dobré pohodě a tanci nám hrála Veselá dvojka z Loštic. Třetí čtvrtletí jsme uzavřeli definitivně v sobotu 4.10. ve Lhotě, kde u příležitosti slavnostního otevírání tamního Minipivovaru Kosíř si pořadatelé pozvali naše děvčata, aby vystoupila v programu. Holky to zvládly a po exkurzi a občerstvení se vydaly opět utužovat kolektiv, tentokrát do hospůdky v Drahanovicích.

 

 

 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

TOPlist