Novinky

MASOPUST

02.02.2016 17:45

V sobotu 30. ledna se šestičlenná skupina našich členů aktivně zapojila do programu masopustu. Připravili jedno zastavení Na Růžovce. Podle hodnocení pořadatelů jsme to prý zvládli dobře. Děkujeme, rádi pomůžeme v rámci svých možnost, kdykoliv.

FOTO ZDE:

BESEDA S HEJTMANEM

02.02.2016 17:42
 

Ve čtvrtek 28. ledna jsme mezi sebou na Dvoraně přivítali hejtmana Olomouckého kraje ing. Rozbořila. Vzájemně jsme si předali dárky a beseda, které se zúčastnily i starostka P. Bezová a zástupce starostky K. Navrátilová, mohla začít. Obec zajistila ozvučení a tak hejtman nemusel příliš namáhat své hlasivky a všichni tak dobře slyšeli. Všichni se shodli na tom, že - Jirka, jak ho mnohé seniorky znají - byl prostě jednička. Na závěr se nám podepsal do klubové kroniky. No a protože jeho dárek - dvě krabice vína - jsme nechtěli nechat jen tak ležet, tak jsme, ale až po jeho odchodu, vesele popíjeli na jeho zdraví. Hejtman přijal naše pozvání na červnové sportovně-společenské odpoledne a na Silvestra slíbil, že přijede obsluhovat. To ale asi nehrozí, protože pokud se skutečně dostaví, tak ho naše holky utancují.

FOTO ZDE:

 

ROK 2016

02.02.2016 17:38
 

 

Rok 2016 jsme již zahájili  14. ledna v prostorách OÚ. Minutou ticha jsme uctili památku zesnulého B. Fráňi. Potom N. Plachá přednesla zprávu o hospodaření a čerpání dotace od OÚ. Následovalo promítání klubových akcí za uplynulý rok a členové měli možnost si na připravených tiskopisech objednávat fotografie z těchto akcí.

 

KLUBOVÝ SILVESTR - 2015.

01.01.2016 15:49

        

​​​V úterý 29. prosince jsme na Dvoraně uzavřeli rok 2015 klubovým Silvestrem, opět s programem z vlastních zdrojů. Hned při příchodu byl každému členovi vyplacen 13. důchod na rozjezd. Tradičně jsme zahájili přáním všem, kteří oslavili svá životní jubilea v posledním čtvrtletí. Vzpomněli jsme i na ty, kteří nás v průběhu roku opustili - M. Fuchsovou, P. Kuchaříka a aktivní členkou taneční skupiny B. Černohousovou. Přivítali jsme nové členy - manžele Frýdlovi, V. Navrátilovou a Z. Svačinkovou. Následovala klubová hymna, při níž se vždy parket zcela zaplní. Taneční skupina předvedla svou skladbu "Slavíci z Madridu". Potom naše starostka originálním způsobem uvedla na scénu vítěznou dvojici soutěže StarDance - senior, když dlouhomladí tančí... Duo MiJo zatančilo své vrcholné číslo - paso doble, Červená sukýnka/červené trenýrky. Po nich se předvedla čtyři prasátka na text známé písničky "Tři čuníci". Že byly čtyři, no a co? Mušketýři byli původně také tři. Po večeři přišla na řadu tombola, která se pro množství cen značně protáhla, že jsme téměř nestihli odpočítávání  posledních vteřin roku. Sál se ponořil do tmy, když se pak znovu rozzářil, navzájem jsme si všichni  popřáli zdraví, zvýšení důchodů a hlavně, abychom si je co nejdéle užili. Nový rok jsme přivítali jako vždy, klubovou hymnou. K tanci a poslechu nám hrála Pohoda Uničov, která speciálně pro náš klub  připravila, zahrála a zazpívala píseň "Nám je to jedno .." s textem upraveným pro seniory. V průběhu večera představili Fr. Přikryl a M. Polcarová fotoalbum, které zobrazuje činnost klubu za rok 2014.

F OTO ZDE:

VIDEO I.:

VIDEO II.:

JAK JSME SI VEDLI VE IV. ČTVRTLETÍ 2015

13.12.2015 19:51

 

​V průběhu čtvrtletí jsme na schůzkách měli zajímavé hosty. Nejdříve však ještě naše holky vypomáhaly ve stáncích s občerstvením při soutěži, kterou pořádali zdejší hasiči. Jako první host mezi nás zavítal pan Pytlíček se zajímavou přednáškou o Holandsku. Navštívili jsme Rotterdam, Amsterodam a Alkmaar. Pozvali jsme si senátorku MUDr. Alenu Šromovou. Po základních informacích o senátu a jeho fungování pak odpovídala na četné dotazy. Na první listopadové schůzce jsme s naší nejstarší členkou - paní Marií Havelkovou - oslavili její devadesátiny. V listopadu jsme ještě stihli přednášku pana Arnoše o indonéském ostrově Sulawesi. Na poslední letošní schůzku jsme si pozvali pana Sýkoru, výborného baviče a kytaristu (jinak výrobce dřevěných hraček), který nám spolu s našim harmonikářem Milanem Vybíralem, připravili krásné odpoledne. Nejdříve se za jejich doprovodu zpívali koledy a pak přišel na řadu koncert předsilvestrovského veselí. Schůzka se protáhla, ale všichni jsme si společně zazpívali a dobře se bavili. Teď už nás čeká jen klubový Silvestr s živou hudbou a vlastním programem.

 

FOTO ZDE:​

Ocenění seniorklubu

13.10.2015 07:20

ČTVRTLETNÍ TANEČNÍ ZÁBAVA.

04.10.2015 09:04


       

V září jsme sešli dvakrát. První schůzka po prázdninách se nesla v duchu  - máme si co říct, dva měsíce jsme se neviděli. Došlo i na harmoniku a sborový zpěv. Na druhé jsme si vyslechli přednášku ing. Gottfrieda o Indii.

A v pátek 2. října jsme čtvrtletí uzavřeli taneční zábavou na Dvoraně. Nejprve jsme minutou ticha uctili památku zesnulé Bohumily Černohousové, aktivní členky taneční skupiny a dále jsme se již řídili její životní moudrostí - nejlepší lék na smutek je smích a dobrá zábava. Popřáli jsme oslavencům, připili si s nimi na zdraví a pak už se jen tancovalo a zpívalo. Tombola a velmi solidní občerstvení patří k samozřejmostem. K dobré pohodě nám hrála Pohoda Uničov. ​​

 Foto zde 

CHOLINSKÁ INVAZE.

02.09.2015 16:58

 

 V neděli 30. srpna vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v blízké Seničce. Holky zatančily dvě skladby, které se zjevně líbily. Kromě naší skupiny se předvedl i národopisný soubor Cholenka, včetně své dětské části, takže Cholina se výrazně podílela na programu. Dá se tedy s trochou nadsázky hovořit o Cholinské invazi. Cholina má prostě svému okolí co nabídnout.

 Foto zde 

NAŠE HOLKY VE VELKÉM TÝNCI

21.08.2015 18:06

NAŠE HOLKY VE VELKÉM TÝNCI

V sobotu 1. srpna se naše holky zúčastnily jubilejního 10. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci.
      V sobotu 1. srpna se naše holky zúčastnily jubilejního 10. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci, které se kromě pořádajících a našich děvčat účastnily i skupiny z Hněvotína, Majetína, Věrovan, Dubu n.M., Horky n.M. a Těšetic. Naše holky doprovázela početná skupina fandů. Bylo se na co dívat, protože všechny zúčastněné týmy předvedly velmi dobré skladby, ke kterým i vkusně volily pomůcky a oblečení. Naše děvčata předvedla nově nastudovanou skladbu "Slavíci z Madridu". Pořadatelé se vytáhli, všichni konstatovali, že to byl po všech stránkách nejvydařenější ročník. Výborná přátelská atmosféra, kde prostě všichni fandí všem.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE

DRUHÉ ČTVRTLETÍ 2015 - SOUHRN.

17.07.2015 18:04

Vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám na Dvoraně i na OÚ, jsme se tedy na další schůzku sešli až 23. dubna. Pozvali jsme si Mgr. Čeplovou, která nám provedla přednášku o Nepálu. Měli jsme tak možnost vidět hlavní město Káthmandú, včetně jeho historických památek, zapsaných na seznamu UNESCO, v plné kráse. O dva dny později však tuto zemi postihlo silné zemětřesení, které město a jeho památky zničilo. Viděli jsme tedy něco, co už dnes neexistuje.

Čarodějnice v Lipové - 28. - 30. 4. Že pálení čarodějnic není pouze výsadou dětí, dokázaly naše seniorky. Členka výboru Eva Kocvrlichová iniciativně zareagovala na nabídku Autocampingu Bobrovník a zorganizovala výlet dvanáctičlenné skupiny našich seniorek na třídenní slet čarodějnic v Lipové. Pořadatelé se jim maximálně věnovali, zvláště pak, když přes značnou reklamu, se jimi pořádané akce pro seniory, účastnily pouze seniorky z Choliny. Rádi poslouchali nefalšovanou hanáčtinu a jak se vyjádřila jejich vedoucí paní Nogová: "Partu dvanácti žen, které spolu vydrží tři dny v kuse a ani jednou se nepohádají, to se dá jen závidět. Už se těším do důchodu." Holkám se tam dařilo. Přepravovaly se lázeňským vláčkem, na nádraží v Lipové pro ně pořadatelé poslali taxíky a připravili pro ně bohatý program. Poslední den věnovaly holky návštěvě Jeseníku a Priessnitzových lázní. Pořadatelé jim přivezli zavazadla z Lipové až na nádraží v Jeseníku. Velmi dobré ubytování, výborná strava, perfektní personál. Co dodat? Paráda, nemělo to chybu.

Ve čtvrtek 7.5. nám vyšli vstříc zdejší myslivci a umožnili nám uskutečnit schůzku na jejich chatě Skalka. Tam jsme si při harmonice pořádně zazpívali a probrali "mezinárodní situaci."

Taneční skupina boduje. O naši taneční skupinu je od začátku roku zvýšený zájem. Holky se v březnu představily v Litovli, v dubnu v Nové Vsi, v pátek 15. května na akci pořádané Krajskou radou seniorů v Olomouci, odkud však odjížděly zklamané a rozčarované. Všude, kde dosud vystupovaly, se k nim pořadatelé chovali jako k hostům, kteří na pozvání přijeli vystoupit v programu jejich akce. Úplně o něčem jiném bylo vystoupení v neděli 17. května ve Vilémově na akci, kterou pořádala Kulturní komise tamního OÚ ke Dni matek. Jak byly holky přijaty a jak se jim pořadatelé věnovali - absolutně nesrovnatelné s Olomoucí. Připadaly si jako vládní delegace.Vilémov - jednička s hvězdičkou. Holky tak pookřály a dostaly nový impuls. Začínají s přípravou na Velký Týnec, samozřejmě s úplně novou skladbou.

Ve čtvrtek 21. května jsme se sešli opět v exilu. Tentokrát nám poskytl azyl zdejší Sokol. V prostorách jejich zařízení jsme měli veškerý komfort, topilo se v krbu a po základních informacích z výboru jsme si  pořádně od plic  s harmonikou zazpívali. Ve čtvrtek 28.5. jsme si vyjeli na výlet do Litomyšle. Navštívili jsme zámek, rodný dům Bedřicha Smetany a po vydatném obědě jsme se vydali s průvodcem na obhlídku dalších pamětihodností. Byl čas i na nezbytné nákupy. Počasí nám přálo, takže spokojenost.

Ve středu 3. června jsme u příležitosti MDD uspořádali pro děti zdejší ZŠ sportovní dopoledne. Všechny děti absolvovaly pět soutěžních disciplín a všechny si vybojovaly perníkové medaile s logem klubu. Některé je hned použily jako předkrm před oběděm.

Ve čtvrtek 4. června mezi nás zavítali manželé Šafářovi s přednáškou o ostrovním státě Fidži v Oceánii. Tato akce proběhla  v již zrekonstruované místnosti na OÚ.

Sportovně-společenské odpoledne. Poslední akcí druhého čtvrtletí bylo sportovně-společenské odpoledne, které jsme i přes zoufalé předpovědi meteorologů uspořádali v sobotu 20. června. Počasí sice nebylo stoprocentní, ale nepršelo a tak se mohli kromě domácích seniorů bavit a soutěžit o perníkové medaile s logem klubu, v pěti disciplínách i senioři z Grygova, Křelova, Senice na Hané, Skrbeně, Těšetic a Velkého Týnce. V programu vystoupila seniorská taneční skupina SEKT Těšetice a národopisný soubor Cholinka, včetně jeho dětské skupiny. Děti byly úžasné, byly ozdobou celé akce. Již tradičně nám k tanci a poslechu hrála Pohoda Uničov. ˇUspěšně se nám daří spolupráce nejen s OÚ, ale i se všemi spolky a organizacemi na vesnici. Tentokrát zabodovali hasiči, kteří se kompletně postarali o občerstvení, dále pak Sokol, ZŠ a děti ze zájmového kroužku Patlálci.

V pátek 10. 7. jsme čtvrtletí uzavřeli definitivně, venkovním posezením na myslivecké chatě Skalka. Minutou ticha jsme uctili památku zemřelého člena Petra Kuchaříka a potom jsme se pokoušeli naplňovat připravený program. Příliš se to však nedařilo. I když byla k dispozici harmonika, prakticky se nezpívalo. Nikomu se do zpěvu moc nechtělo. A tak závěr čtvrtletí byl takový, na naše poměry a zvyklosti - řekněme neobvyklý. Nebylo to prostě to "pravé ořechové".Foto ze Sportovně společenského odpoledne

www.cholina.cz/fotogalerie/sportovne-spolecenske-odpoledne-seniorklubu-cholina-20-6-2015/


foto z:   Čarodějnice, taneční skupina, Litomyšl, Skalka.<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

TOPlist