Novinky

BYLI JSME NA HODECH.

29.08.2016 07:39
 
​​​V neděli 28. srpna vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v Seničce. Holky předvedly ze svého repertoáru dvě skladby - Cucurucucu a "Střapce". V konkurenci s mladými břišními tanečnicemi z Olomouce rozhodně obstály. V jednom směru je dokonce překonaly a to v počtu tančících, v poměru 14:5. Slušný výsledek!

VELKÝ TÝNEC-2016

31.07.2016 07:46
 
Ještě před klubovými prázdninami se naše taneční skupina s početným doprovodem svých příznivců zúčastnila 11. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci. Vystoupila s pečlivě nastudovanou skladbou - Cucurucucu. Doprovázela je klubová kapela Kučerovci (Pepa a Miloš) a její zpěváci. Kromě pořádajícího Velkého Týnce a našich holek, se přehlídky zúčastnily ještě skupiny ze Skrbeně, Těšetic, Majetína, Hněvotína, Dubu n. M. a Věrovan. Naše holky se dostaly až do osmičky nejlépe hodnocených skupin. Tož co, není to úspěch? 
 DALŠÍ FOTO NA CHOLINA.CZ: 

TECHNOPARTY-SENIOR

17.07.2016 20:31
 
V pátek 15. 7. jsme v rámci seniorského kulturního léta uspořádali na Myslivecké chatě Skalka Techno párty. Zapomněli jsme akci nahlásit, ale prošlo nám to. Vzhledem k tomu, že jsme akci ukončili o seniorské půlnoci (pro nezasvěcené - v 19 hodin), nerušili jsme tedy noční klid, netropili výtržnosti, nepoužívali vulgární výrazy, odpadky vhazovali do připravených košů a neplivali na zem, paní starostka přivřela oko. S hlavním protagonistou techno - Milanem Vybíralem a jeho harmonikou, jsme si zazpívali současné hity (Ta naše písnička česká, Okolo Súče, Červená sukýnka) a mnoho dalších. Snědli a vypili jsme všechno, co bylo připraveno. Párty se líbila a shodli jsme se na tom, že si ji příští rok zopakujeme. Chatu jsme předali uklizenou. Myslivci, děkujeme.
V sobotu 30. 7. jedeme ještě na přehlídku seniorských tanečních skupin do Velkého Týnce a potom máme celý srpen dovolenou.​ ​​

FOTO ZDE:

​KLOBOUKOVÝ BÁL

04.07.2016 16:10


           

Čtvrtletí jsme uzavřeli v pátek 1. 7. Kloboukovým bálem na Dvoraně. Pokračujeme tak v naplňování programu cholinského seniorského kulturního léta. Připili jsme si na zdraví s oslavenci, ženy dostaly kytičky a potom jsme v tajné volbě volili Miss Klobouček. Ihned po vyhlášení začátku voleb se začala tvořit fronta před volební místností. Takový byl zájem voličů, stoprocentní účast. Tím se hned tak někdo pochlubit nemůže. První cenu a titul Miss Klobouček získala L. Smékalová díky svému originálnímu výrobku - klobouk z perníku. Ten jsme pak společně všichni snědli. Druhé a třetí místo obsadily J. Zajíčková a E. Kocvrlichová. Tombola, kvalitní občerstvení, k tanci nám opět vyhrávala Pohoda Uničov. O naše žaludky a pohodu perfektně pečovala trojice mladých - Veronika, Hela a Jarda. Děkujeme.

 

 

V průběhu II. čtvrtletí jsme ještě absolvovali s panem Arnošem cestu po Bangladéši, jedné z nejchudších zemí světa. Dále nám pak ing. Gottfried spolu s mladým indickým manželským párem - Saranyadevi Mahalingam a Dinesh Ganesan - připravili zajímavé vyprávění o běžném životě v mnohonárodnostní Indii. Z angličtiny do hanáčtiny překládal ing. Gottfried. S panem Pinkavou jsme se podívali na Madeiru a navštívili země Beneluxu.

​​​FOTO ZDE:

ODSTARTOVALI JSME KULTURNÍ LÉTO

27.06.2016 07:21
 
 
V sobotu 25. června jsme odstartovali klubové kulturní léto uspořádáním 4. ročníku sportovně-společenského odpoledne. Přivítali jsme hosty z Křelova, Senice, Skrbeně a Velkého Týnce. V úvodu vystoupila naše taneční skupina se skladbou "Poupata" a pak už se střídavě tančilo a sportovalo - celkem v pěti disciplínách. Zavedli jsme novinku - medaili za čtvrté místo - o kterou byl nakonec největší zájem. Tři disciplíny - mimo hlavní soutěž - absolvoval i náš VIP host, hejtman Olomouckého kraje ing. Rozbořil. Vedl si slušně a zaslouženě získal medaili (bramborovou) a klubové tričko. K tanci nám hrála Pohoda Uničov, vítěze společně dekorovali hejtman a starostka Choliny, občerstvení zajistili místní hasiči. Počasí nám přálo, pitný režim jsme dodržovali.
Další foto na cholina.cz

SENIOŘI DĚTEM

01.06.2016 10:14
 
​                   
​​​     ​
       ​V úterý 31. května jsme pro děti zdejší ZŠ u příležitosti Mezinárodního dne dětí uspořádali na Sokolce sportovní dopoledne. Oplatili jsme tak dětem za jejich vystoupení v programu našeho březnového MDŽ.  Děti byly rozděleny do tří družstev a soutěžily celkem v pěti disciplínách. Zvítězily všechny. Všechny děti byly za své výkony odměněny medailemi a dárkovými balíčky. V kategorii dospělých soutěžily i paní učitelky, také o medaile. Akci sponzorovala fa Morapal, Červenka. Děkujeme.​​​

FOTO ZDE:

BĚLOTÍN, KUNÍN, BRODEK.

24.05.2016 19:27
 
         
 V pátek 20. května jsme byli na výletě. Postupně jsme navštívili krásnou obec Bělotín, kde nás nevšedním způsobem - slivovicí, koláčky a cukrovím - přivítal tamní starosta Mgr. Kavala. Provedl nás pamětní síní ThDr. Jaroslava Studeného, významného římskokatolického kněze, který je spjat s Cholinou. Prožil zde závěr svého života a v Cholině v roce 2008 zemřel. Dále jsme navštívili zámek Kunín, kde jsme kvalitně poobědvali a zamířili do Brodku u Přerova. Tam jsme navštívili známou zvonařskou dílnu, kde si téměř každý koupil výrobek z bronzu - zvon. Méně majetní pak jen zvoneček.  Ale spokojeni byli všichni.

FOTO ZDE:

SLAVILI JSME NAROZENINY.

14.04.2016 09:37
 
 
Předseda Senior klubu Josef Doležal oslavil životní jubileum 70 roků. Pepa je duší našeho klubu,
 proto mu všichni členové od srdce popřáli hodně zdraví a mnoho dalších let při práci v našem
Klubu. V dalším programu nám p. Miroslav Pinkava z Litovle vyprávěl o českých vesnicích
v Rumunsku a doplnil vyprávění promítáním fotografií.

TANEČNÍ ZÁBAVA

03.04.2016 09:13
 
 

V pátek 1. dubna jsme uzavřeli první čtvrtletí taneční zábavou na Dvoraně. Popřáli jsme oslavencům, připili si s nimi na zdraví a již tradičně jsme to rozjeli klubovou hymnou, kdy na parket vyběhne všechno, co má nohy. A potom už to jde samo. Vyhrávala nám Veselá dvojka z Loštic. Tombolu jsme pro značné množství cen museli rozdělit na dvě části. Chlebíčky, zákusky, víno, káva. Obsluhovali nás opět mladí hasiči a tak jsme se mohli všichni věnovat jen a pouze zábavě. Povedlo se, bylo veselo. Hasiči, děkujeme.V průběhu února jsme ještě absolvovali dvě přednášky. Pan Arnoš nám představil Tchaj-wan a jeho dcera nám dala základní kurs čínštiny. Na druhé přednášce nás ing. Charouz z BESIPu informoval o novinkách   v silničním provozu a rozdal zúčastněným přehršli dárků - hlavně pro chodce a cyklisty.

FOTO ZDE:

MDŽ 2016

13.03.2016 10:12

        

 
V pátek 11.3. jsme na Dvoraně oslavili Mezinárodní den žen. Děti ze zdejší ZŠ nám zatančily a zazpívaly a potom ženám rozdaly kytičky. Tři členky - N. Plachá, M. Mazánková a J. Obšilová - obdržely navíc věcné ceny.  K tanci a poslechu nám hrála Veselá dvojka z Loštic. Spolupráce se ZŠ funguje již několik let. Podařilo se nám ale navázat neformální spolupráci i se zdejšími hasiči a díky tomu se o nás opět starala trojice - Michal, Petr a Barbora. A byli dobří. Dokázali nám, že rozdíl dvou generací nic neznamená. Naši členové se tak mohli plně věnovat zábavě. Velmi si ceníme přístupu těchto mladých lidí k nám, seniorům. Výborné občerstvení, perfektní obsluhující, dobrá nálada, tanečky, zpěv, pohoda - maximální spokojenost.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

TOPlist