Novinky

ODSTARTOVALI JSME KULTURNÍ LÉTO

27.06.2016 07:21
 
 
V sobotu 25. června jsme odstartovali klubové kulturní léto uspořádáním 4. ročníku sportovně-společenského odpoledne. Přivítali jsme hosty z Křelova, Senice, Skrbeně a Velkého Týnce. V úvodu vystoupila naše taneční skupina se skladbou "Poupata" a pak už se střídavě tančilo a sportovalo - celkem v pěti disciplínách. Zavedli jsme novinku - medaili za čtvrté místo - o kterou byl nakonec největší zájem. Tři disciplíny - mimo hlavní soutěž - absolvoval i náš VIP host, hejtman Olomouckého kraje ing. Rozbořil. Vedl si slušně a zaslouženě získal medaili (bramborovou) a klubové tričko. K tanci nám hrála Pohoda Uničov, vítěze společně dekorovali hejtman a starostka Choliny, občerstvení zajistili místní hasiči. Počasí nám přálo, pitný režim jsme dodržovali.
Další foto na cholina.cz

SENIOŘI DĚTEM

01.06.2016 10:14
 
​                   
​​​     ​
       ​V úterý 31. května jsme pro děti zdejší ZŠ u příležitosti Mezinárodního dne dětí uspořádali na Sokolce sportovní dopoledne. Oplatili jsme tak dětem za jejich vystoupení v programu našeho březnového MDŽ.  Děti byly rozděleny do tří družstev a soutěžily celkem v pěti disciplínách. Zvítězily všechny. Všechny děti byly za své výkony odměněny medailemi a dárkovými balíčky. V kategorii dospělých soutěžily i paní učitelky, také o medaile. Akci sponzorovala fa Morapal, Červenka. Děkujeme.​​​

FOTO ZDE:

BĚLOTÍN, KUNÍN, BRODEK.

24.05.2016 19:27
 
         
 V pátek 20. května jsme byli na výletě. Postupně jsme navštívili krásnou obec Bělotín, kde nás nevšedním způsobem - slivovicí, koláčky a cukrovím - přivítal tamní starosta Mgr. Kavala. Provedl nás pamětní síní ThDr. Jaroslava Studeného, významného římskokatolického kněze, který je spjat s Cholinou. Prožil zde závěr svého života a v Cholině v roce 2008 zemřel. Dále jsme navštívili zámek Kunín, kde jsme kvalitně poobědvali a zamířili do Brodku u Přerova. Tam jsme navštívili známou zvonařskou dílnu, kde si téměř každý koupil výrobek z bronzu - zvon. Méně majetní pak jen zvoneček.  Ale spokojeni byli všichni.

FOTO ZDE:

SLAVILI JSME NAROZENINY.

14.04.2016 09:37
 
 
Předseda Senior klubu Josef Doležal oslavil životní jubileum 70 roků. Pepa je duší našeho klubu,
 proto mu všichni členové od srdce popřáli hodně zdraví a mnoho dalších let při práci v našem
Klubu. V dalším programu nám p. Miroslav Pinkava z Litovle vyprávěl o českých vesnicích
v Rumunsku a doplnil vyprávění promítáním fotografií.

TANEČNÍ ZÁBAVA

03.04.2016 09:13
 
 

V pátek 1. dubna jsme uzavřeli první čtvrtletí taneční zábavou na Dvoraně. Popřáli jsme oslavencům, připili si s nimi na zdraví a již tradičně jsme to rozjeli klubovou hymnou, kdy na parket vyběhne všechno, co má nohy. A potom už to jde samo. Vyhrávala nám Veselá dvojka z Loštic. Tombolu jsme pro značné množství cen museli rozdělit na dvě části. Chlebíčky, zákusky, víno, káva. Obsluhovali nás opět mladí hasiči a tak jsme se mohli všichni věnovat jen a pouze zábavě. Povedlo se, bylo veselo. Hasiči, děkujeme.V průběhu února jsme ještě absolvovali dvě přednášky. Pan Arnoš nám představil Tchaj-wan a jeho dcera nám dala základní kurs čínštiny. Na druhé přednášce nás ing. Charouz z BESIPu informoval o novinkách   v silničním provozu a rozdal zúčastněným přehršli dárků - hlavně pro chodce a cyklisty.

FOTO ZDE:

MDŽ 2016

13.03.2016 10:12

        

 
V pátek 11.3. jsme na Dvoraně oslavili Mezinárodní den žen. Děti ze zdejší ZŠ nám zatančily a zazpívaly a potom ženám rozdaly kytičky. Tři členky - N. Plachá, M. Mazánková a J. Obšilová - obdržely navíc věcné ceny.  K tanci a poslechu nám hrála Veselá dvojka z Loštic. Spolupráce se ZŠ funguje již několik let. Podařilo se nám ale navázat neformální spolupráci i se zdejšími hasiči a díky tomu se o nás opět starala trojice - Michal, Petr a Barbora. A byli dobří. Dokázali nám, že rozdíl dvou generací nic neznamená. Naši členové se tak mohli plně věnovat zábavě. Velmi si ceníme přístupu těchto mladých lidí k nám, seniorům. Výborné občerstvení, perfektní obsluhující, dobrá nálada, tanečky, zpěv, pohoda - maximální spokojenost.

MASOPUST

02.02.2016 17:45

V sobotu 30. ledna se šestičlenná skupina našich členů aktivně zapojila do programu masopustu. Připravili jedno zastavení Na Růžovce. Podle hodnocení pořadatelů jsme to prý zvládli dobře. Děkujeme, rádi pomůžeme v rámci svých možnost, kdykoliv.

FOTO ZDE:

BESEDA S HEJTMANEM

02.02.2016 17:42
 

Ve čtvrtek 28. ledna jsme mezi sebou na Dvoraně přivítali hejtmana Olomouckého kraje ing. Rozbořila. Vzájemně jsme si předali dárky a beseda, které se zúčastnily i starostka P. Bezová a zástupce starostky K. Navrátilová, mohla začít. Obec zajistila ozvučení a tak hejtman nemusel příliš namáhat své hlasivky a všichni tak dobře slyšeli. Všichni se shodli na tom, že - Jirka, jak ho mnohé seniorky znají - byl prostě jednička. Na závěr se nám podepsal do klubové kroniky. No a protože jeho dárek - dvě krabice vína - jsme nechtěli nechat jen tak ležet, tak jsme, ale až po jeho odchodu, vesele popíjeli na jeho zdraví. Hejtman přijal naše pozvání na červnové sportovně-společenské odpoledne a na Silvestra slíbil, že přijede obsluhovat. To ale asi nehrozí, protože pokud se skutečně dostaví, tak ho naše holky utancují.

FOTO ZDE:

 

ROK 2016

02.02.2016 17:38
 

 

Rok 2016 jsme již zahájili  14. ledna v prostorách OÚ. Minutou ticha jsme uctili památku zesnulého B. Fráňi. Potom N. Plachá přednesla zprávu o hospodaření a čerpání dotace od OÚ. Následovalo promítání klubových akcí za uplynulý rok a členové měli možnost si na připravených tiskopisech objednávat fotografie z těchto akcí.

 

KLUBOVÝ SILVESTR - 2015.

01.01.2016 15:49

        

​​​V úterý 29. prosince jsme na Dvoraně uzavřeli rok 2015 klubovým Silvestrem, opět s programem z vlastních zdrojů. Hned při příchodu byl každému členovi vyplacen 13. důchod na rozjezd. Tradičně jsme zahájili přáním všem, kteří oslavili svá životní jubilea v posledním čtvrtletí. Vzpomněli jsme i na ty, kteří nás v průběhu roku opustili - M. Fuchsovou, P. Kuchaříka a aktivní členkou taneční skupiny B. Černohousovou. Přivítali jsme nové členy - manžele Frýdlovi, V. Navrátilovou a Z. Svačinkovou. Následovala klubová hymna, při níž se vždy parket zcela zaplní. Taneční skupina předvedla svou skladbu "Slavíci z Madridu". Potom naše starostka originálním způsobem uvedla na scénu vítěznou dvojici soutěže StarDance - senior, když dlouhomladí tančí... Duo MiJo zatančilo své vrcholné číslo - paso doble, Červená sukýnka/červené trenýrky. Po nich se předvedla čtyři prasátka na text známé písničky "Tři čuníci". Že byly čtyři, no a co? Mušketýři byli původně také tři. Po večeři přišla na řadu tombola, která se pro množství cen značně protáhla, že jsme téměř nestihli odpočítávání  posledních vteřin roku. Sál se ponořil do tmy, když se pak znovu rozzářil, navzájem jsme si všichni  popřáli zdraví, zvýšení důchodů a hlavně, abychom si je co nejdéle užili. Nový rok jsme přivítali jako vždy, klubovou hymnou. K tanci a poslechu nám hrála Pohoda Uničov, která speciálně pro náš klub  připravila, zahrála a zazpívala píseň "Nám je to jedno .." s textem upraveným pro seniory. V průběhu večera představili Fr. Přikryl a M. Polcarová fotoalbum, které zobrazuje činnost klubu za rok 2014.

F OTO ZDE:

VIDEO I.:

VIDEO II.:

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

TOPlist