Novinky

ÓDA NA LUHAČOVICE

10.05.2017 08:03
                           ÓDA NA LUHAČOVICE.
 
Jestli máte času více, navštivte Luhačovice!
Budete se cítit jako v ráji,
člověk se tam dobře nají,
Nikdo vás tam nehoní a obchůdky vás přivítají.
Stačí mít jen plnou peněženku 
a když prší venku,
zákusek a kávu si všichni rádi dají.
Procházky, bazén, masáže,
co jen si člověk představit dokáže.
Večer, když slunce zapadne za kopečky,
Hajdy všichni na tanečky.
Večeři dobrým vínkem zapi,
ani nám tu nechybějí chlapi.
Ještě naposled na oběd půjdem
a pak už dost, byl jsi tu jen pouhý host.
Naschle Luhačovice milé,
Prožili jsme zde krásné chvíle
a snad za rok zas, budete vítat NÁS!
 
20.dubna 2017           Jiřina  Novotná
 
Skupina členek Senior klub Cholina vyjádřila
svoji spokojenost s návštěvy Luhačovic.

TANEČNÍ ZÁBAVA

02.04.2017 20:06

V pátek 31. března jsme uzavřeli I. čtvrtletí jak jinak než taneční zábavou na Dvoraně. Popřáli jsme oslavencům, připili si s nimi na zdraví, přivítali další dvě nové členky. K dobré pohodě nám vyhrávala Veselá dvojka z Loštic, která mile překvapila, když nám do tomboly přispěla typickými loštickými specialitami. Tombola tak byla výrazně bohatší, občerstvení kvalitní i díky Majce Krajcové, která napekla velmi chutné zákusky. O naši pohodu a bezstarostnost se opět zasloužili místní hasiči, tentokrát ve složení - Barča, Sabča a Nikola - a tak se mohli všichni senioři plně věnovat jen a jen zábavě. Holky, děkujeme.

FOTO ZDE:

MDŽ v Cholině

11.03.2017 16:45

      MDŽ v Cholině.

Senior klub Cholina uspořádal v pátek 10.3 .na Dvoraně u příležitosti MDŽ taneční zábavu. Nejdříve vystoupily se svým krátkým programem děti ze zdejší ZŠ, které potom rozdaly svým babičkám připravené květiny. Popřáli jsme paní doktorce Krčové k významnému životnímu jubileu, předali drobné pozornosti čtyřem členkám klubu a pak už přišla na řadu klubová hymna, při které se tradičně vždy zaplní taneční parket. K tanci nám vyhrávala Veselá dvojka z Loštic, obsluhovali nás hasiči - Milan, Radka a Petra. Nezapomněli jsme ani na děti, dostalo se jim malého občerstvení a příslib, že k Mezinárodnímu dni dětí pro ně opět připravíme sportovní dopoledne. Zavítala mezi nás i paní starostka. Chlebíčky, zákusky, káva, víno, limo, pivo , ale i něco ostřejšího, to už je na akcích podobného typu samozřejmostí. Taneční zábava se nám vydařila ke spokojenosti všech přítomných.

SILVESTR 2016

02.01.2017 13:52

​​​ ​V pátek 30.12. jsme zakončili na Dvoraně úspěšný rok tradičně klubovým Silvestrem. Vyplatili jsme si 13. důchod, popřáli jsme oslavencům, předali jim kytičky a připili si s nimi na zdraví. Krásné osmdesátiny jsme slavili s Libuškou Šanovou, děvčata z taneční skupiny předala ještě kytičku své vedoucí Jiřce Zajíčkové. Potom se ke slovu dostala Pohoda Uničov. Zahájila klubovou hymnou, kterou si na parketu poctivě odkroutila drtivá většina přítomných členů a hostů. Na programu byla módní přehlídka, kterou moderovala Jiřka Zajíčková, děvčata nacvičila a uvedla scénku s názvem Večerní hygiena důchodce. Obojí mělo úspěch. Tombolu jsme museli rozdělit na dvě části kvůli vysokému počtu cen. Později mezi nás zavítala i paní starostka Pavla Bezová. Když jsme odpočítali klubovou půlnoc, sál se zahalil do tmy. Po opětovném rozsvícení následoval novoroční přípitek. A ten se protáhl, protože všichni chtěli popřát všem. Nový rok jsme zahájili, jak máme ve zvyku, klubovou hymnou. Kapela Pohoda dále vyhrávala k tanci až do pozdních klubových ranních hodin. Snědli a vypili jsme všechno, co bylo připraveno. Pečovala o nás osvědčené silvestrovská sestava - Blanka, Hela, Verča a Jarda. Děkujeme! Loučení s rokem 2016 jsme si prostě užili.​

FOTO ZDE:

VIDEO ZDE:

PODZIMNÍ TURNÉ

18.12.2016 14:28

​Patnáctičlenná taneční skupina Senior klubu Cholina, pod vedením Jiřiny Zajíčkové, je ve svém okolí žádaná. Její aktivita se dá s trochou nadsázky nazvat Podzimní turné. Začalo to na hodech v Seničce, skupina vystoupila ke Dni seniorů v Domově Bílsko, kde k dobré pohodě přispěl i člen klubu , harmonikář Milan Vybíral. Podařilo se mu rozezpívat a roztancovat klienty i zaměstnance Domova. V listopadu pak skupina vystoupila na setkání českých a moravských seniorů Třídvoráků ve Třech Dvorech. Další vystoupení se uskutečnilo na schůzce Senior klubu v Litovli, na Mikuláše opět v Domově Bílsko, kde naše holky obdarovaly klienty Domova perníkovými Mikuláši vlastní výroby a znovu se i zpívalo s harmonikou. Turné skupina zakončila 16.12.  na předvánočním posezení seniorů ve Vilémově. Pro děvčata to byl náročný program, ale zvládly to. Teď nějaký čas vysadí, zváží další pozvánky, protože přece jen pět vystoupení během necelých tří měsíců, z toho tři v prosinci, pravidelné zkoušky, to vše v předvánočním čase, to byla pro seniorky poměrně náročná "šichta". A to je ještě čeká klubový Silvestr !​

FOTO ZDE:

ZÁVĚR III. ČTVRLETÍ

09.10.2016 04:14
 ​​Po srpnových klubových prázdninách jsme se v září sešli na dvou schůzkách. První byla bez programu, ale zato plná vzájemně sdělovaných dojmů. Na druhé nás pan Arnoš provedl Uzbekistánem a Kyrgyzstánem, místy, kudy vedla historická Hedvábná stezka. Čtvrtletí jsme uzavřeli v pátek 7. října na Dvoraně taneční zábavou s tradičním programem, tombolou a občerstvením. Vyhrávala nám Veselá dvojka z Loštic, obsluhování zajistili hasiči, kteří vyslali trojici žen - Evu, Petru a Radku. Zvládly to na výbornou. Děkujeme.
Teď  nás čeká příprava programu  na Silvestra, taneční skupinu pak do konce roku ještě vystoupení ve Třech Dvorech, Bílsku a Vilémově.

BYLI JSME NA HODECH.

29.08.2016 07:39
 
​​​V neděli 28. srpna vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v Seničce. Holky předvedly ze svého repertoáru dvě skladby - Cucurucucu a "Střapce". V konkurenci s mladými břišními tanečnicemi z Olomouce rozhodně obstály. V jednom směru je dokonce překonaly a to v počtu tančících, v poměru 14:5. Slušný výsledek!

VELKÝ TÝNEC-2016

31.07.2016 07:46
 
Ještě před klubovými prázdninami se naše taneční skupina s početným doprovodem svých příznivců zúčastnila 11. ročníku přehlídky seniorských tanečních skupin ve Velkém Týnci. Vystoupila s pečlivě nastudovanou skladbou - Cucurucucu. Doprovázela je klubová kapela Kučerovci (Pepa a Miloš) a její zpěváci. Kromě pořádajícího Velkého Týnce a našich holek, se přehlídky zúčastnily ještě skupiny ze Skrbeně, Těšetic, Majetína, Hněvotína, Dubu n. M. a Věrovan. Naše holky se dostaly až do osmičky nejlépe hodnocených skupin. Tož co, není to úspěch? 
 DALŠÍ FOTO NA CHOLINA.CZ: 

TECHNOPARTY-SENIOR

17.07.2016 20:31
 
V pátek 15. 7. jsme v rámci seniorského kulturního léta uspořádali na Myslivecké chatě Skalka Techno párty. Zapomněli jsme akci nahlásit, ale prošlo nám to. Vzhledem k tomu, že jsme akci ukončili o seniorské půlnoci (pro nezasvěcené - v 19 hodin), nerušili jsme tedy noční klid, netropili výtržnosti, nepoužívali vulgární výrazy, odpadky vhazovali do připravených košů a neplivali na zem, paní starostka přivřela oko. S hlavním protagonistou techno - Milanem Vybíralem a jeho harmonikou, jsme si zazpívali současné hity (Ta naše písnička česká, Okolo Súče, Červená sukýnka) a mnoho dalších. Snědli a vypili jsme všechno, co bylo připraveno. Párty se líbila a shodli jsme se na tom, že si ji příští rok zopakujeme. Chatu jsme předali uklizenou. Myslivci, děkujeme.
V sobotu 30. 7. jedeme ještě na přehlídku seniorských tanečních skupin do Velkého Týnce a potom máme celý srpen dovolenou.​ ​​

FOTO ZDE:

​KLOBOUKOVÝ BÁL

04.07.2016 16:10


           

Čtvrtletí jsme uzavřeli v pátek 1. 7. Kloboukovým bálem na Dvoraně. Pokračujeme tak v naplňování programu cholinského seniorského kulturního léta. Připili jsme si na zdraví s oslavenci, ženy dostaly kytičky a potom jsme v tajné volbě volili Miss Klobouček. Ihned po vyhlášení začátku voleb se začala tvořit fronta před volební místností. Takový byl zájem voličů, stoprocentní účast. Tím se hned tak někdo pochlubit nemůže. První cenu a titul Miss Klobouček získala L. Smékalová díky svému originálnímu výrobku - klobouk z perníku. Ten jsme pak společně všichni snědli. Druhé a třetí místo obsadily J. Zajíčková a E. Kocvrlichová. Tombola, kvalitní občerstvení, k tanci nám opět vyhrávala Pohoda Uničov. O naše žaludky a pohodu perfektně pečovala trojice mladých - Veronika, Hela a Jarda. Děkujeme.

 

 

V průběhu II. čtvrtletí jsme ještě absolvovali s panem Arnošem cestu po Bangladéši, jedné z nejchudších zemí světa. Dále nám pak ing. Gottfried spolu s mladým indickým manželským párem - Saranyadevi Mahalingam a Dinesh Ganesan - připravili zajímavé vyprávění o běžném životě v mnohonárodnostní Indii. Z angličtiny do hanáčtiny překládal ing. Gottfried. S panem Pinkavou jsme se podívali na Madeiru a navštívili země Beneluxu.

​​​FOTO ZDE:

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist