Závěr roku 2013.

03.01.2014 20:26

Čtvrté čtvrtletí jsme zahájili díky naprosto nečekanému úspěchu v soutěži Rady vlády (10.10. - Hrzánský palác, Praha - den na to čtvrtletní schůzka a velká oslava tohoto úspěchu, 16.10. - Krajský úřad, Olomouc) až 23. října, kdy nás navštívila paní Šafářová. Provedla krátkou přednášku a po ní si mohli členové zakoupit dárková balení kosmetiky - vánoce se přece blíží. Jinak se schůzka nesla ve znamení  "hejtmanských  hodů". Při návštěvě KÚ v Olomouci, kam si nás pozval olomoucký hejtman ing. Rozbořil, aby nám poděkoval za reprezentaci a propagaci kraje, nám předal koš masných výrobků. Tak se nám vlastně postaral o nezvykle bohaté občerstvení. Stačilo jen koupit rohlíky a popřát si dobrou chuť.

Na první listopadové schůzce byla možnost si prohlédnout klubovou kroniku. Byl o ni velký zájem a tak to ani všichni nestihli. Proto bylo rozhodnuto, že kronika bude k dispozici i na příští schůzce. Přivítali jsme do našich řad manžele Grossmannovi z Měrotína. Proběhlo objednávání nových triček, kopií pamětního listu z MPSV Praha a článku z Olomouckých novin. To vše bude rozdáváno na příští schůzce. Další listopadová schůzka byla poněkud hektická a s nebývalým počtem členů. Rozdávaly se slíbené kopie a trička, k dispozici byly i fotografie z Prahy a zájezdu na Velehrad a opět kolovala kronika. Popřáli jsme k 70. narozeninám V. Dostálovi a pak už se ujal slova náš host, pan Pytlíček, s přednáškou na téma Přes Slovinsko do Benátek. Jeho přednášky patří již tradičně k těm nejlepším.

Ve středu 27. 11. na pozvání Senior klubu Litovel vystoupila naše taneční skupina na jejich schůzce. Holky předvedly dvě ze svých skladeb a protože se líbily, dostaly hned nabídku na vystoupení  na plese mikroregionu, který se bude konat 31. ledna 2014 v Litovli.

Početná skupina našich členů se zúčastnila zájezdu pořádaného OÚ do Vlastivědného muzea v Olomouci na vernisáž s názvem Od kolébky do hrobu. Připadali jsme si jako doma, protože součástí vernisáže bylo vystoupení krojované Cholinky. Na kulturním poli se Cholina vskutku stává pojmem a my si ceníme toho, že na tom máme svůj malý podíl.

První prosincová schůzka byla zaměřena na Mikuláše. Provedli jsme losování mikulášské sportky a vyslechli si velmi zajímavou přednášku s diapozitivy od redaktora Olomouckého rozhlasu pana M. Kobzy na téma Církevní a světské památky Olomouckého kraje. Byla mezi nimi i Cholina. Na druhé schůzce jsme si vyslechli poutavou přednášku ing. Vitáska o myslivosti a rybaření a potom už přišel závěr roku 2013.

Sobota - 28.12.2013 - Dvorana - klubový Silvestr.

Členové klubu si už zvykli a tak pro ně nebyla žádným překvapením výplata třináctého důchodu. A když se k tomu ještě přidá fakt, že nám naše vláda navýšila důchody v průměru o celých 45,- Kč, tak jsme měli důvod se pořádně rozšoupnout. Zahájili jsme polonézou, později přišla na řadu i mazurka. Popřáli jsme členům klubu, kteří ve čtvrtém čtvrtletí oslavili svá životní jubilea. Přivítali jsem VIP hosty - starostku Pavlu Bezovou, kameramana Luďka Navrátila, technika a zvukaře Tomáše Ostřanského a nově Mgr. Žanetu Gruntovou. Všichni dostali úkoly a přispěli tak do silvestrovského programu. Vystoupila taneční skupina, shlédli jsme besídku Mateřské školky po 60. letech, zajistili​ jsme opravdu bohatou tombolu. Nebyl nikdo, kdo by něco nevyhrál. Po dobré večeři jsme pak pokračovali do klubové půlnoci, kdy jsme si vzájemně popřáli zdravíčko do dalšího roku, který jsme přivítali za doprovodu kvalitní hudební skupiny Pohoda Uničov, jak jinak než klubovou hymnou. No a pak už jsme se v dobré náladě a pohodě trousili pomalu domů. Uzavřeli jsme tak mimořádně úspěšný

rok 2013.


TOPlist