​​ÚSPĚŠNÉ TŘETÍ ČTVRTLETÍ.

17.10.2013 20:44

Ve středu 17. července jsme uskutečnili letní venkovní setkání v příjemném prostředí myslivecké chaty Skalka s podtitulkem "Přendite si splknót." Počasí nám opět přálo a tak jsme při skvělém občerstvení "řešili tíživé mezinárodní problémy". A to se ještě na řadu problémů nedostalo. Zkrátka, dobře jsme si poklábosili. Snědlo a vypilo se všechno, včetně výborných česnekových topinek, pohotově vyrobených ze zbylého chleba. Při harmonice se bujaře zpívalo. Počáteční obavy z malé účasti se nenaplnily. Organizátoři zřejmě netušili, jak vynalézaví a duchem mladí jsou členové klubu. Ti se totiž nanejvýš pohotově vypořádali s problémem dopravy na Skalku. Účast téměř stoprocentní.Naše poděkování patří zdejším myslivcům.

V sobotu 3. srpna vyrazila naše taneční skupina v úmorném vedru a početným doprovodem, jak jinak než autobusem, na přehlídku seniorských tanečních skupin do Velkého Týnce. Jejich nově nastudovaná skladba pod názvem Zpívání v dešti se velmi líbila. Jela s námi i starostka P. Bezová a kameraman L. Navrátil. Holky z výboru totiž přišly s nápadem přihlásit náš klub do soutěže o Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Potřebovali jsme k tomu sestavit DVD. K již hotovým /Perníková chaloupka a Pražští Pepíci/ jsme chtěli přidat zmíněné Zpívání v dešti. A protože termín přihlášky s doložením záznamu o činnosti byl 31. srpen, požádali jsme starostku a předsedu Kulturní komise o spolupráci. Povedlo se. Odeslali jsme tedy přihlášku s požadovaným záznamem na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Teď už jen budeme čekat na 1. říjen, kdy na Den seniorů budou v Praze vyhlášeny výsledky. Neděláme si sice iluze, ale co kdyby? Štěstí přeje připraveným.

V září jsme si na dvou schůzkách vyslechli cestopisné přednášky. Nejdříve nás ing. Vymlátil provedl Indií a Čínou. Měli jsme příležitost shlédnout Velkou čínskou zeď a Peking. V Indii nás nejvíce zaujalo životní prostředí a životní styl tamních obyvatel. Druhou přednášku jsme absolvovali s paní Knollovou na téma Srí Lanka plus ochutnávka a prodej proslulých cejlonských čajů. Obě přednášky měly vysokou úroveň a moc se líbily.

V sobotu 14. září se naše výprava vydala na 3. letní olympijské hry do Skrbeně. Pět našich tradičních reprezentantů,  zároveň i řidičů  se z nejrůznějších důvodů nemohlo zúčastnit. Měli jsme tak problémy s dopravou. Vypomohli nám však místní hasiči, jejichž velitel, Radek Sedláček, nám služebním vozidlem přepravil větší část našich reprezentantů. Problém měli i pořadatelé. Původně se hry měly konat na tamním stadionku pod širým nebem. Nepřízeň počasí je však donutila jednat rychle a pohotově. Odvolat, nebo přeložit hry pod střechu? Dokázali přemístit během jednoho dne hry do sálu tamní hospody. Za což jim patří uznání nejen naše, ale všech zúčastněných. Škoda jen, že se jim na poslední chvíli a zřejmě kvůli počasí, šest senior klubů omluvilo. Hry by se tak daly nazvat spíše jako Halové mistrovství nebo Zimní olympijské hry. Nikomu to však nevadilo. Sportovalo se, bavili se všichni, v přestávkách mezi jednotlivými disciplínami hrála k tanci živá hudba. Zkrátka, pořadatelé  jednička s hvězdičkou. Náš klub reprezentovalo devět členů a přivezli sedm medailí. Jednu zlatou Jarda Zabloudil, čtyři stříbrné  z toho dvě Doležal, jednu Milada Štěrbová a jednu tříčlenná štafeta žen ve složení Majka Dostálová, Jiřka Novotná a Majka Zabloudilová. Dvě bronzové ještě získali Doležal a Majka Zabloudilová.

Ve středu 25. září jsme se vypravili do Prostějova na exkurzi do tamní likérky, podle průvodce jedna z posledních, která je zatím ryze v českých rukou. Byla nám nabídnuta ochutnávka dvou, z celkového počtu stosedmdesáti, touto likérkou vyráběných likérů. Dále jsme si prohlédli prostějovskou radnici, která příští rok oslaví 100 let od dobudování a uvedení do provozu. Zaujalo nás především vnitřní zařízení. Vše původní, tedy sto let staré a v perfektním stavu. Protože se přihlásilo pouze 17 zájemců, jeli jsme vlakem a každý účastník si veškeré výdaje hradil sám. Po dobrém obědě v tamních lázních jsme se plni dojmů vrátili domů.

10. říjen - Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Hrzánský palác,  z rukou ministra ing. Koníčka převzali naši zástupci ocenění za 2. místo v celorepublikové soutěži o Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace v audiovizuální kategorii.

11. říjen - Dvorana - čtvrtletní schůzka. Vynikající atmosféra, oslavoval se dosud největší úspěch v pětileté existenci klubu. Dokázali jsme se vtěsnat mezi takové giganty jako Praha, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Olomouc, Prostějov, Ostrava, Prachatice a z oceněných jako jediní čistí amatéři, se svou vlastní tvorbou.  Bez pomoci profesionálů, to znamená lidí, pro které je činnost v této oblasti zaměstnáním, náplní jejich práce a jsou tudíž za ni placeni. Dá se říct, že přes noc jsme stali známými. Ví se o nás. Má to ale i druhou stránku. Zajímají se o nás a snaží se s námi navázat spolupráci spolky a organizace, které až do té doby neměly ani tušení, že existuje Cholina a kde vůbec leží. I přes výrazný úspěch však zůstáváme při zemi a budeme se snažit onu pomyslnou laťku, kterou jsme si sami nastavili, jako vesnický klub poměrně vysoko, udržet. Je to zavazující pro všechny členy klubu. Pokud si budeme moci nadále užívat vstřícnosti a podpory ze strany Obecního úřadu, jmenovitě pak starostky P. Bezové, L. Navrátila a T. Ostřanského, pak nemáme obavy, že se nám to snad bude dařit.

V sobotu 12. října se třináct našich členů zúčastnilo Květinového bálu v Jívové. Snažíme se tak navazovat bližší kontakty s aktivními kluby v okrese Olomouc, ke kterým Jívová rozhodně patří. S dopravou nám opět vypomohli místní hasiči.

16. říjen - Olomouc  naši zástupci byli hosty olomouckého hejtmana ing. Rozbořila, který jim poděkoval za účast, umístění v soutěži Rady vlády, za výbornou propagaci a reprezentaci  Olomouckého kraje. Po vydatném občerstvení jsme pak obdrželi koš masných výrobků. Takže 23. října, na příští schůzce, se v našem klubu budou konat "hejtmanské hody".

 

 

 

10.říjen 2013 - Praha, MPSV, Hrzánský palác

 

 

 

16.říjen 2013 - Olomouc, Krajský úřad

 


TOPlist