DRUHÉ ČTVRTLETÍ 2015 - SOUHRN.

17.07.2015 18:04

Vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám na Dvoraně i na OÚ, jsme se tedy na další schůzku sešli až 23. dubna. Pozvali jsme si Mgr. Čeplovou, která nám provedla přednášku o Nepálu. Měli jsme tak možnost vidět hlavní město Káthmandú, včetně jeho historických památek, zapsaných na seznamu UNESCO, v plné kráse. O dva dny později však tuto zemi postihlo silné zemětřesení, které město a jeho památky zničilo. Viděli jsme tedy něco, co už dnes neexistuje.

Čarodějnice v Lipové - 28. - 30. 4. Že pálení čarodějnic není pouze výsadou dětí, dokázaly naše seniorky. Členka výboru Eva Kocvrlichová iniciativně zareagovala na nabídku Autocampingu Bobrovník a zorganizovala výlet dvanáctičlenné skupiny našich seniorek na třídenní slet čarodějnic v Lipové. Pořadatelé se jim maximálně věnovali, zvláště pak, když přes značnou reklamu, se jimi pořádané akce pro seniory, účastnily pouze seniorky z Choliny. Rádi poslouchali nefalšovanou hanáčtinu a jak se vyjádřila jejich vedoucí paní Nogová: "Partu dvanácti žen, které spolu vydrží tři dny v kuse a ani jednou se nepohádají, to se dá jen závidět. Už se těším do důchodu." Holkám se tam dařilo. Přepravovaly se lázeňským vláčkem, na nádraží v Lipové pro ně pořadatelé poslali taxíky a připravili pro ně bohatý program. Poslední den věnovaly holky návštěvě Jeseníku a Priessnitzových lázní. Pořadatelé jim přivezli zavazadla z Lipové až na nádraží v Jeseníku. Velmi dobré ubytování, výborná strava, perfektní personál. Co dodat? Paráda, nemělo to chybu.

Ve čtvrtek 7.5. nám vyšli vstříc zdejší myslivci a umožnili nám uskutečnit schůzku na jejich chatě Skalka. Tam jsme si při harmonice pořádně zazpívali a probrali "mezinárodní situaci."

Taneční skupina boduje. O naši taneční skupinu je od začátku roku zvýšený zájem. Holky se v březnu představily v Litovli, v dubnu v Nové Vsi, v pátek 15. května na akci pořádané Krajskou radou seniorů v Olomouci, odkud však odjížděly zklamané a rozčarované. Všude, kde dosud vystupovaly, se k nim pořadatelé chovali jako k hostům, kteří na pozvání přijeli vystoupit v programu jejich akce. Úplně o něčem jiném bylo vystoupení v neděli 17. května ve Vilémově na akci, kterou pořádala Kulturní komise tamního OÚ ke Dni matek. Jak byly holky přijaty a jak se jim pořadatelé věnovali - absolutně nesrovnatelné s Olomoucí. Připadaly si jako vládní delegace.Vilémov - jednička s hvězdičkou. Holky tak pookřály a dostaly nový impuls. Začínají s přípravou na Velký Týnec, samozřejmě s úplně novou skladbou.

Ve čtvrtek 21. května jsme se sešli opět v exilu. Tentokrát nám poskytl azyl zdejší Sokol. V prostorách jejich zařízení jsme měli veškerý komfort, topilo se v krbu a po základních informacích z výboru jsme si  pořádně od plic  s harmonikou zazpívali. Ve čtvrtek 28.5. jsme si vyjeli na výlet do Litomyšle. Navštívili jsme zámek, rodný dům Bedřicha Smetany a po vydatném obědě jsme se vydali s průvodcem na obhlídku dalších pamětihodností. Byl čas i na nezbytné nákupy. Počasí nám přálo, takže spokojenost.

Ve středu 3. června jsme u příležitosti MDD uspořádali pro děti zdejší ZŠ sportovní dopoledne. Všechny děti absolvovaly pět soutěžních disciplín a všechny si vybojovaly perníkové medaile s logem klubu. Některé je hned použily jako předkrm před oběděm.

Ve čtvrtek 4. června mezi nás zavítali manželé Šafářovi s přednáškou o ostrovním státě Fidži v Oceánii. Tato akce proběhla  v již zrekonstruované místnosti na OÚ.

Sportovně-společenské odpoledne. Poslední akcí druhého čtvrtletí bylo sportovně-společenské odpoledne, které jsme i přes zoufalé předpovědi meteorologů uspořádali v sobotu 20. června. Počasí sice nebylo stoprocentní, ale nepršelo a tak se mohli kromě domácích seniorů bavit a soutěžit o perníkové medaile s logem klubu, v pěti disciplínách i senioři z Grygova, Křelova, Senice na Hané, Skrbeně, Těšetic a Velkého Týnce. V programu vystoupila seniorská taneční skupina SEKT Těšetice a národopisný soubor Cholinka, včetně jeho dětské skupiny. Děti byly úžasné, byly ozdobou celé akce. Již tradičně nám k tanci a poslechu hrála Pohoda Uničov. ˇUspěšně se nám daří spolupráce nejen s OÚ, ale i se všemi spolky a organizacemi na vesnici. Tentokrát zabodovali hasiči, kteří se kompletně postarali o občerstvení, dále pak Sokol, ZŠ a děti ze zájmového kroužku Patlálci.

V pátek 10. 7. jsme čtvrtletí uzavřeli definitivně, venkovním posezením na myslivecké chatě Skalka. Minutou ticha jsme uctili památku zemřelého člena Petra Kuchaříka a potom jsme se pokoušeli naplňovat připravený program. Příliš se to však nedařilo. I když byla k dispozici harmonika, prakticky se nezpívalo. Nikomu se do zpěvu moc nechtělo. A tak závěr čtvrtletí byl takový, na naše poměry a zvyklosti - řekněme neobvyklý. Nebylo to prostě to "pravé ořechové".Foto ze Sportovně společenského odpoledne

www.cholina.cz/fotogalerie/sportovne-spolecenske-odpoledne-seniorklubu-cholina-20-6-2015/


foto z:   Čarodějnice, taneční skupina, Litomyšl, Skalka.
TOPlist