Novinky

PRÁZDNINY

15.07.2018 19:53
 
 
                          - PRÁZDNINY - 
 V pátek 13. července jsme definitivně ukončili pololetí venkovním posezením na myslivecké chatě Skalka. Už tradičně nám k dobré pohodě vyhrávala dvojice Sýkora-Vybíral. Počasí s námi laškovalo, ale nakonec se umoudřilo a bylo hezky. Kvůli vrtkavému počasí a problému některých členů s dopravou na chatu, zvažovala se otázka, jestli by nebylo lepší, pořádat tuto akci na Sokolce. Uvidíme. Začínají nám prázdniny. Druhé pololetí zahájíme 13. září.

 

POLOLETÍ 2018

03.07.2018 07:49

         POLOLETÍ  2018

V pátek 29. června jsme na Dvoraně taneční zábavou uzavřeli I. pololetí. K tanci a poslechu nám hrála nově objevená dvojice FaF z Lutína (a byli dobří). Nechyběla tradiční tombola a dobré občerstvení. Popřáli jsme členům klubu, kteří ve druhém čtvrtletí oslavili svá životní jubilea, zvláště pak Zdeně Piroltové a Jarmile Vymětalové, které slavily "kulatiny". O naše pohodlí se starali mladí manželé Horákovi. Děkujeme. Ještě nás čeká v půli července na Skalce venkovní letní posezení s harmonikou a kytarou a potom - prázdniny.

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

04.06.2018 16:02

    MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

V pátek 1. června jsme v rámci oslav Mezinárodního dne dětí uspořádali pro děti zdejší Základní školy sportovní dopoledne. Děti byly rozděleny do tří družstev a soutěžily celkem v pěti disciplinách. Všechny soutěže absolvovaly i paní učitelky, kterým se od dětí dostalo bouřlivého povzbuzování.  Perníkové medaile s logem klubu i něco na zub si odnesly všechny děti a samozřejmě i paní učitelky. Pamatovali jsme i na dodržování pitného režimu. Dětem se akce líbila. A o to nám šlo.

Zájezd důchodců.

04.06.2018 05:55

                              Zájezd důchodců.

  Ve čtvrtek 31.května se uskutečnil zájezd našeho Senior klubu.Navštívili jsme krásné město Rožnov pod Radhoštěm. Prohlídku města jsme nemohli zahájit jinak než návštěvou Rožnovského skanzenu.Prohlídka s průvodcem se všem líbila. Navštívili jsme stálou expozici Svět kamene, kde jsme mohli obdivovat krásu kamenů a minerálů vytvořených přírodou. Samozřejmě důchodci neodolali a zakoupili si nějaké kamínky na památku. Společný oběd jsme měli zajištěn ve stylovém motorestu / Zavadilka/ na Prostřední Bečvě. Po návratu do Rožnova měli důchodci možnost prohlídky města drobných nákupů a občerstvení. Vždyť celý den nás provázelo nádherné počasí, tak bylo nutno si odpočinout po náročném programu . Vrátili jsme se v podvečerních hodinách unaveni ale spokojeni se společně  prožitým krásným dnem.

ZAVĚR ČTVRTLETÍ

10.04.2018 06:28

                                       ZÁVĚR ČTVRTLETÍ

V pátek 6. dubna jsme na Dvoraně uzavírali první čtvrtletí taneční zábavou. Nejdříve jsme popřáli oslavencům, zvláště pak M. Vybíralovi k jeho krásným 85. narozeninám. Se všemi jsme si dobrým vínem připili na zdraví a zapěli "živijo". Přivítali jsme do našich řad tři nové členky - Ludmila Čadová, Věra Hofírková a Jarmila Timková. K tanci nám hrála oblíbená loštická Veselá dvojka. Podávalo se tradiční občerstvení, obsluhovala nás trojice mladých hasičů - Jana, Michal a Radek, kterým jsme slíbili výpomoc na jejich akci - pálení čarodějnic. Proběhla tombola, u které nám značně vypomohl malý, ale šikovný, Vojta.

MDŽ NA DVORANĚ

13.03.2018 09:35

                     MDŽ NA DVORANĚ

V pátek 9. 3. jsme na Dvoraně oslavili Mezinárodní den žen. K tanci nám hrála Veselá dvojka z Loštic, v programu vystoupily litovelské roztleskávačky. A protože jsme se termínem strefili do jarních prázdnin, nemohly vystoupit, jako každoročně, děti ze zdejší ZŠ. Hledali jsme tedy náhradní řešení. A povedlo se. Paní učitelka Plachá, připravila se sedmi poněkud odrostlejšími školáky pásmo říkanek, písniček a tanečků. "Děti" dostaly sladkou odměnu a přítomným ženám potom k jejich svátku předaly kytičky. Obsluhovali nás mladí hasiči- Simona, Jana a Pavel, kterým jsme slíbili výpomoc na jejich akci - pálení čarodějnic. Vzájemně jsme si tak potvrdili, že výraz - rozdíl generací - je pro obě strany neznámý pojem. Když je snaha se domluvit, tak jde všechno. Už teď se těšíme na pátek - 6. dubna, kdy budeme taneční zábavou uzavírat první čtvrtletí.

CHOLINŠTÍ SENIOŘI BILANCUJÍ

05.01.2018 14:55
 
            CHOLINŠTÍ SENIOŘI BILANCUJÍ
Silvestrovskou taneční zábavou jsme uzavřeli 10 let existence klubu. Co se nám za ten čas povedlo?
Uspořádali jsme 5 ročníků sportovních her, za účasti okolních klubů. Zvolili jsme si svou Babičku roku 2014, uspořádali Star Dance "dlouhomladých", zahráli jsme si Perníkovou chaloupku, zpívaly nám Sestry Alanovy, zvládli jsme i Besídku mateřské školy po 60 letech. Každý rok jsme pořádali zájezdy po krásách a zajímavostech Olomouckého kraje. Již šest let si vždy na Silvestra vyplácíme 13 důchod. Pravidelně slavíme MDŽ, kdy v programu vystupují žáci zdejší ZŠ. Oplácíme jim to pořádáním sportovního dopoledne k MDD. Každé čtvrtletí uzavíráme taneční zábavou s tombolou a bohatým občerstvením. Naše specialita - klubová hymna. Tou zahajujeme a končíme každou akci. Vždy o prázdninách pořádáme posezení s harmonikou na myslivecké chatě Skalka. 
Jako hosté na našich akcích vystupovaly oba soubory Cholinky, dále pak seniorky z Těšetic a Skrbeně, Šťabajzny z Nové Vsi, dětská taneční skupina ZŠ Cholina, dětská taneční skupina TRIPS ze Senice a nejmenší litovelské mažoretky.
Naší chloubou byla vlastní taneční skupina, která vystupovala na nejrůznějších akcích nejen v Cholině, ale i v okolí. Olomouc, Litovel, Velký Týnec, Bohuňovice, Haňovice, Vilémov, Bílsko, Nová Ves, Senička, Tři Dvory, Loučka, Červenka, Lhota pod Kosířem, Oplocany u Tovačova - tam všude naše holky bodovaly.
Každých čtrnáct dní se scházíme v prostorách OÚ na pravidelných schůzkách. Náplní těchto schůzek bývají přednášky či besedy na různé téma. Nikdy nechybí občerstvení. Čas od času si na schůzce jen tak zazpíváme s harmonikou Milana Vybírala, případně ho posílí pan Josef Sýkora s kytarou. 
Závěrem. V říjnu 2013 jsme v Praze z rukou ing. Koníčka, ministra práce a sociálních věcí, převzali Cenu Rady vlády pro seniory za 2. místo v celorepublikové soutěži. V roce 2015 jsme získali cenu NADACE CHARTY 77 v kategorii Nejlepší klub roku.
Konec roku 2017 jsme oslavili 29.12.na dvoraně společnou zábavou
Tento článek byl též publikován v magazínu MORAVSKÝ SENIOR č. 02/2018.

                     FOTO ZDE:

ZAVĚR ČTVRTLETÍ

09.10.2017 09:05
 
 
V pátek 6. října jsme na Dvoraně uzavřeli III. čtvrtletí taneční zábavou. Připili jsme si na zdraví se všemi, kteří v tomto čtvrtletí oslavili svá životní jubilea. Ženy dostaly kytičky, mužům jsme potřepali pravicí. Hrála nám loštická Veselá dvojka. O naše pohodlí se starala trojice mladých lidí - Veronika, Jitka Jarda. Káva, zákusky, chlebíčky, víno, pivo i něco málo nealko nápojů, trochu víc pak i něco ostřejšího. Roste nám zájem o tombolu. Losy jsou vždy prodány během chvilky. Kdo přijde později, má smůlu. A co teprve od ledna, až nám - už zase - zvednou důchody. Tentokrát byly tahákem tvarůžky. Příště hrajeme o máslo. Spokojenost, dobrá nálada, pohoda. Prostě si užíváme podzim života. 

FOTO ZDE:

SENIČKA-2017

30.08.2017 05:22

           SENIČKA - 2017

Na pozvání Obecního úřadu vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v Seničce. Děvčata předvedla dvě skladby - Šedesátá léta a Červené trenýrky. S diváky se pak holky rozloučily klubovou hymnou. Jejich vystoupení se patrně líbila, protože od 
pořadatelů dostaly pozvánku i na příští rok.

ZÁVĚR POLOLETÍ NA POKRAČOVÁNÍ

16.07.2017 10:24

         ZÁVĚR POLOLETÍ NA POKRAČOVÁNÍ

V pátek 14.7. jsme podruhé uzavírali pololetí, tentokrát na myslivecké chatě Skalka, spolu se svými hosty z Křelova. Ne, že by se nám to na poprvé před čtrnácti dny na Dvoraně nepovedlo. Naopak, prostě se rádi bavíme, opět s muzikou a dobrým občerstvením. Křelovští přivezli také něco na zub a tak se jedlo, pilo, zpívalo. Hrála nám skupina Vy-Sy.Obsluhu, jak jinak, zajistili hasiči. Přišla nás "zkontrolovat" paní starostka, zda nejsme příliš hluční. Prošlo nám to. I počasí nám přálo. Myslivci, hasiči - děkujeme.
Teď nastoupíme klubové prázdniny, na jejichž konci taneční skupina vystoupí na hodech v blízké Seničce. Po prázdninách, hned začátkem září, zahajujeme s lidovkou druhé pololetí. 
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist