Novinky

ZAVĚR ČTVRTLETÍ

10.04.2018 06:28

                                       ZÁVĚR ČTVRTLETÍ

V pátek 6. dubna jsme na Dvoraně uzavírali první čtvrtletí taneční zábavou. Nejdříve jsme popřáli oslavencům, zvláště pak M. Vybíralovi k jeho krásným 85. narozeninám. Se všemi jsme si dobrým vínem připili na zdraví a zapěli "živijo". Přivítali jsme do našich řad tři nové členky - Ludmila Čadová, Věra Hofírková a Jarmila Timková. K tanci nám hrála oblíbená loštická Veselá dvojka. Podávalo se tradiční občerstvení, obsluhovala nás trojice mladých hasičů - Jana, Michal a Radek, kterým jsme slíbili výpomoc na jejich akci - pálení čarodějnic. Proběhla tombola, u které nám značně vypomohl malý, ale šikovný, Vojta.

MDŽ NA DVORANĚ

13.03.2018 09:35

                     MDŽ NA DVORANĚ

V pátek 9. 3. jsme na Dvoraně oslavili Mezinárodní den žen. K tanci nám hrála Veselá dvojka z Loštic, v programu vystoupily litovelské roztleskávačky. A protože jsme se termínem strefili do jarních prázdnin, nemohly vystoupit, jako každoročně, děti ze zdejší ZŠ. Hledali jsme tedy náhradní řešení. A povedlo se. Paní učitelka Plachá, připravila se sedmi poněkud odrostlejšími školáky pásmo říkanek, písniček a tanečků. "Děti" dostaly sladkou odměnu a přítomným ženám potom k jejich svátku předaly kytičky. Obsluhovali nás mladí hasiči- Simona, Jana a Pavel, kterým jsme slíbili výpomoc na jejich akci - pálení čarodějnic. Vzájemně jsme si tak potvrdili, že výraz - rozdíl generací - je pro obě strany neznámý pojem. Když je snaha se domluvit, tak jde všechno. Už teď se těšíme na pátek - 6. dubna, kdy budeme taneční zábavou uzavírat první čtvrtletí.

CHOLINŠTÍ SENIOŘI BILANCUJÍ

05.01.2018 14:55
 
            CHOLINŠTÍ SENIOŘI BILANCUJÍ
Silvestrovskou taneční zábavou jsme uzavřeli 10 let existence klubu. Co se nám za ten čas povedlo?
Uspořádali jsme 5 ročníků sportovních her, za účasti okolních klubů. Zvolili jsme si svou Babičku roku 2014, uspořádali Star Dance "dlouhomladých", zahráli jsme si Perníkovou chaloupku, zpívaly nám Sestry Alanovy, zvládli jsme i Besídku mateřské školy po 60 letech. Každý rok jsme pořádali zájezdy po krásách a zajímavostech Olomouckého kraje. Již šest let si vždy na Silvestra vyplácíme 13 důchod. Pravidelně slavíme MDŽ, kdy v programu vystupují žáci zdejší ZŠ. Oplácíme jim to pořádáním sportovního dopoledne k MDD. Každé čtvrtletí uzavíráme taneční zábavou s tombolou a bohatým občerstvením. Naše specialita - klubová hymna. Tou zahajujeme a končíme každou akci. Vždy o prázdninách pořádáme posezení s harmonikou na myslivecké chatě Skalka. 
Jako hosté na našich akcích vystupovaly oba soubory Cholinky, dále pak seniorky z Těšetic a Skrbeně, Šťabajzny z Nové Vsi, dětská taneční skupina ZŠ Cholina, dětská taneční skupina TRIPS ze Senice a nejmenší litovelské mažoretky.
Naší chloubou byla vlastní taneční skupina, která vystupovala na nejrůznějších akcích nejen v Cholině, ale i v okolí. Olomouc, Litovel, Velký Týnec, Bohuňovice, Haňovice, Vilémov, Bílsko, Nová Ves, Senička, Tři Dvory, Loučka, Červenka, Lhota pod Kosířem, Oplocany u Tovačova - tam všude naše holky bodovaly.
Každých čtrnáct dní se scházíme v prostorách OÚ na pravidelných schůzkách. Náplní těchto schůzek bývají přednášky či besedy na různé téma. Nikdy nechybí občerstvení. Čas od času si na schůzce jen tak zazpíváme s harmonikou Milana Vybírala, případně ho posílí pan Josef Sýkora s kytarou. 
Závěrem. V říjnu 2013 jsme v Praze z rukou ing. Koníčka, ministra práce a sociálních věcí, převzali Cenu Rady vlády pro seniory za 2. místo v celorepublikové soutěži. V roce 2015 jsme získali cenu NADACE CHARTY 77 v kategorii Nejlepší klub roku.
Konec roku 2017 jsme oslavili 29.12.na dvoraně společnou zábavou
Tento článek byl též publikován v magazínu MORAVSKÝ SENIOR č. 02/2018.

                     FOTO ZDE:

ZAVĚR ČTVRTLETÍ

09.10.2017 09:05
 
 
V pátek 6. října jsme na Dvoraně uzavřeli III. čtvrtletí taneční zábavou. Připili jsme si na zdraví se všemi, kteří v tomto čtvrtletí oslavili svá životní jubilea. Ženy dostaly kytičky, mužům jsme potřepali pravicí. Hrála nám loštická Veselá dvojka. O naše pohodlí se starala trojice mladých lidí - Veronika, Jitka Jarda. Káva, zákusky, chlebíčky, víno, pivo i něco málo nealko nápojů, trochu víc pak i něco ostřejšího. Roste nám zájem o tombolu. Losy jsou vždy prodány během chvilky. Kdo přijde později, má smůlu. A co teprve od ledna, až nám - už zase - zvednou důchody. Tentokrát byly tahákem tvarůžky. Příště hrajeme o máslo. Spokojenost, dobrá nálada, pohoda. Prostě si užíváme podzim života. 

FOTO ZDE:

SENIČKA-2017

30.08.2017 05:22

           SENIČKA - 2017

Na pozvání Obecního úřadu vystoupila naše taneční skupina v programu na hodech v Seničce. Děvčata předvedla dvě skladby - Šedesátá léta a Červené trenýrky. S diváky se pak holky rozloučily klubovou hymnou. Jejich vystoupení se patrně líbila, protože od 
pořadatelů dostaly pozvánku i na příští rok.

ZÁVĚR POLOLETÍ NA POKRAČOVÁNÍ

16.07.2017 10:24

         ZÁVĚR POLOLETÍ NA POKRAČOVÁNÍ

V pátek 14.7. jsme podruhé uzavírali pololetí, tentokrát na myslivecké chatě Skalka, spolu se svými hosty z Křelova. Ne, že by se nám to na poprvé před čtrnácti dny na Dvoraně nepovedlo. Naopak, prostě se rádi bavíme, opět s muzikou a dobrým občerstvením. Křelovští přivezli také něco na zub a tak se jedlo, pilo, zpívalo. Hrála nám skupina Vy-Sy.Obsluhu, jak jinak, zajistili hasiči. Přišla nás "zkontrolovat" paní starostka, zda nejsme příliš hluční. Prošlo nám to. I počasí nám přálo. Myslivci, hasiči - děkujeme.
Teď nastoupíme klubové prázdniny, na jejichž konci taneční skupina vystoupí na hodech v blízké Seničce. Po prázdninách, hned začátkem září, zahajujeme s lidovkou druhé pololetí. 

TANEČNÍ ZÁBAVA

02.07.2017 19:41

     TANEČNÍ ZÁBAVA

V pátek 30.6. jsme uzavřeli pololetí taneční zábavou na Dvoraně. Akce tohoto druhu se mezi členy klubu těší velké oblibě a odpovídá tomu i účast. Hrála nám Veselá  dvojka z Loštic. Zřejmě se jim u nás líbí, že patrně vytvářejí novou tradici. Přivezou nám vždy deset balíčků tvarůžků různých tvarů a zvyšují nám tím zájem o tombolu.  Spolupráce s hasiči, dá se říct už tradicí je. Funguje k naší spokojenosti již tři roky. Opět nás perfektně obsluhovali. Nezapomněli jsme ani na oslavence. Ženy dostaly kytičky, mužům pak stačí potřepání rukou. Nechybí chlebíčky a zákusky, které vždy připraví členky klubu. 
Na 14. července připravujeme letní venkovní posezení s harmonikou a kytarou na myslivecké chatě Skalka. Po této akci nám začnou klubové prázdniny.

SPORTOVNĚ-SPOLEČENSKÉ ODPOLEDNE

26.06.2017 13:18

   SPORTOVNĚ-SPOLEČENSKÉ ODPOLEDNE

V sobotu 24. 6. jsme na Sokolce uspořádali již pátý ročník sportovně-společenského odpoledne. Přivítali jsme hosty ze Senice, Křelova a Velkého Týnce. Soutěžilo se v pěti disciplínách a nejúspěšnějším bylo družstvo ze Senice, které posbíralo nejvíce medailí. 
K tanci a poslechu nám hrála Pohoda Uničov, pohoštění se ujali mladí hasiči, kteří nám tak výrazně pomáhají při zajišťování klubových akcí. Počasí nám přálo. Jediným stínem tak byla poněkud nižší účast a téměř nulový zájem místních občanů. Škoda, přijít se pobavit může kdokoliv.

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

03.06.2017 15:00
              MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ
V pátek 2. června jsme pro děti zdejší ZŠ v rámci MDD uspořádali na Sokolce sportovní dopoledne. Zúčastnilo se 36 dětí, které byly rozděleny do tří družstev a absolvovaly celkem pět soutěžních disciplin. Děti, ale i paní učitelky, obdržely za své výkony perníkové medaile s logem klubu. Počasí nám přálo, pitný režim jsme zajistili. Oplatili jsme tak dětem za jejich vystoupení na našem březnovém MDŽ. A jak si vedly paní učitelky? Výborně, byly svým žákům vzorným příkladem.

Rychlá odpověď

 

BYLI JSME NA VÝLETĚ

28.05.2017 13:29
                      BYLI JSME NA VÝLETĚ.
V pátek 26. května vyrazilo čtyřicet tři členů senior klubu na jednodenní
výlet. Počasí nám přálo a tak jsme se mohli podívat na přehradu
Slezská Harta. Po krátké procházce po přehradní hrázi jsme pokračovali
Do Bruntálu kde jsme navštívili místní zámek. V hotelu Praděd jsme
poobědvali a přesunuli se do Šternberka. Navštívili jsme muzeum
expozice času. Velmi poutavým výkladem o čase od vzniku vesmíru
až do současnosti nás provedl ředitel pan Svoboda.
Všem seniorům se výlet líbil. Vrátili jsme se unaveni,ale plni dojmů
A už se těšíme na další výlet.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist